روشهای رفع صدا و جیر جیر پارکت لمینت

روش رفع صدا پارکت

پس از نصب پارکت لمینت ممکن است سطح آن پس از مدتی جیر جیر کند، این مساله به دلیل عدم زیرسازی و نصب صحیح ایجاد می‌شود، مخصوصاً اگر نیمه های شب که همه اعضای خانواده خواب هستند و یکی از اعضای خانواده می‌خواهد به اتاق دیگر یا آشپزخانه برود،  فرقی نمی‌کند کفپوش پارکت شما با فرش پوشیده شده باشد یا بدون پوشش باشد، این سر و صدا در مدت زمان طولانی می‌تواند برای شما  و طبقه پایین بسیار آزاردهنده و ضد آرامش باشد .
توجه داشته باشید که تقریباً بیشتر کفپوش های چوبی در هنگام راه رفتن تولید سروصدا می‌کنند که در انواع مختلف آن شدت و ضعف دیده می‌شود؛ ‌ اما اصلاً نگران نباشید با استفاده از چند راه حل آسان و کاربردی به راحتی می‌توانید با چند اقدام ساده و اصولی مشکل جیرجیر کردن کفپوش خود را حل کنید.
اطلاع از خرید پارکت لمینت و پارکت لمینت قیمت کلیک کنید

علت صدا دادن پارکت لمینت چیست؟

 اولین علت صدا دادن سطح کفپوش می تواند، ناهمواری آن باشد. اگر اخیراً کفپوش پارکت لمینت برای خانه یا محل کار خود نصب کرده‌اید و این مشکل را دارید، ابتدا بررسی کنید که آیا کفپوش اصلی هم همین مشکل را داشته یا خیر. اگر سطح کفپوش را عوض کرده ولی باز هم مانند قبل، صدای جیرجیر تولید می کند، در این صورت به احتمال زیاد کف اصلی آن مکان ایراد دارد.
اگر پس از عیب‌یابی به این نتیجه رسیدید که ایراد کار از سطح ناصاف زیر پارکت لمینت است ابتدا باید نسبت به هموار کردن کف و برطرف کردن ایرادات آن اقدام کنید. اما اگر بعد از نصب کفپوش جدید این اتفاق می افتد، طبیعتا نصب اشتباه و یا ضعف در نصب موجب ایجاد چنین صداهایی می شود.
یک دلیل دیگر تغییرات دمایی است که منجر به فشرده شدن لایه میانی پارکت در تابستان و حرکت آزادانه و سیال مانند آن در زمستان می‌شود؛ حرکت لایه میانی پارکت و لمینت؛ در زمان های مختلف از روز به دلیل تغییرات دمایی را می توان علت ایجاد صدای پارکت و لمینت  به شمار آورد. 
یکی دیگر از دلایل صدا دادن پارکت لمینت نصب غیرحرفه‌ای و غیر اصولی آن می‌باشد. اکثر تولیدکنندگان انواع پارکت لمینت های مانند پارکت لمینت آلمانی ، ایرانی و . . . توصیه می‌کنند که در هنگام نصب بین هر تایل پارکت لمینت و دیوار کناری آن 8 تا 10 میلی‌متر فضای خالی یا اصطلاحاً درز انبساط در نظر بگیرید.
همچنین لمینت را پیش از نصب به مدت 48 ساعت در مکانی که قصد دارید آن‌ها را نصب کنید به ‌صورت منظم قرار دهید تا به‌اصطلاح با اتاق هم‌دما شوند و محدوده‌ی خود را پیدا کنند. در صورت عدم رعایت این مورد به‌ مرورزمان پارکت‌های متصل‌ به ‌هم منبسط شده و از سطح زیرین خود فاصله میگیرند و باعث می شود کف اتاق در اثر فشاری که شما در هنگام راه رفتن بر آن وارد می‌کنید تکان خورده  و صداهای ناهنجار تولید کند.
برای ادامه مقاله روشهای رفع صدا و جیر جیر پارکت لمینت کلیک کنید
eyvan.org 
تلفن ثابت 02122337204
واتساپ 09059640710 
 

آشنایی با آلبوم کاغذ دیواری در سال 1399

روشهای رفع صدا و جیر جیر پارکت لمینت

پارکت ,لمینت ,نصب ,صدا ,کفپوش ,جیر ,پارکت لمینت ,رفع صدا ,جیر جیر ,از نصب ,در هنگام ,لایه میانی پارکت ,دادن پارکت لمینت
مشخصات
آخرین جستجو ها